o produkcie

Informacje ogólne

Parametry techniczne

Opakowania

Oznaczenie kolorami

Przechowywanie

Bezpieczeństwo

Instrukcje stosowania

Pytania i odpowiedzi

Pytania i odpowiedzi

1. Dostawy

1.1. Jak BG QUICK jest pakowany?
BG QUICK jest dostarczany w zamkniętych wiaderkach z białego plastiku o objętości 35 litrów i wadze 40 kg. Zawartość wiaderek rozpoznać można na pierwszy rzut oka według kolorowego paska, którym wiaderko jest oznakowane na całym swoim obwodzie.

1.2. Jaką minimalna ilość BG QUICKa można zamówić?
Minimalna ilość to 200 kg, ponieważ potrzeba 4 wiaderka proszku i 1 wiaderko płynu, które trzeba wymieszać. Każde wiaderko waży 40 kg.

1.3. Jakie są terminy dostaw BG QUICKa?
BG QUICK sprzedajemy na terenie całej Polski. Firmy kurierskie dostarczą towar w terminie 3-5 dni roboczych. Wrocław i okolice - dostawa gratis.
Chcąc uzyskać informację o cenie, prosimy o kontakt e-mail (biuro@goca.pl) podając następujące informacje:
a. jaka ilość zamówienia (minimum 200 kg)
b. rodzaj materiału (drobnoziarnisty czy gruboziarnisty)
c. czy będzie dodatkowo zamawiany grys granitowy o frakcji 4,8
d. jakie jest miejce dostawy

1.4. Muszę po BG QUICK przyjechać do Magazynu?
Nie. Firmy kurierskie dostarczą towar zazwyczaj w terminie od 3 do 5 dni roboczych. Wrocław i okolice - dostawa gratis.


2. Przechowywanie

2.1. Jak długo mogę przechowywać BG QUICK?
Bez ograniczeń w oryginalnych nienaruszonych opakowaniach. W napoczętym opakowaniu co najmniej rok.

2.2. Czy BG QUICK musi być przechowywany w pomieszczeniach z regulowaną temperaturą?
Absolutnie nie. Można z nim pracować w temperaturach do –50 oC, i w takich też warunkach może być przechowywany. Jeśli jest przechowywany na otwartej przestrzeni, ucierpią tylko papierowe etykiety na plastikowych opakowaniach.


3. Praca z BG QUICKiem

3.1. Możemy naprawić drogę BG QUICKiem sami, czy mogą to zrobić tylko wyspecjalizowane firmy?
Praca z BG QUICKiem jest tak prosta, że po dziesięciominutowym przeszkoleniu każdy, kto kiedykolwiek trzymał w ręku pace murarską, sobie z nią poradzi.

3.2. Jak się nasi pracownicy nauczą pracować z BG QUICKiem? Z prospektów?
Jest to też możliwe, ponieważ praca z BG QUICKiem jest naprawdę łatwa. Instrukcje można "ściągnąć" z naszych stron internetowych. Zalecamy jednak, by skorzystać z naszych porad, jak wszyscy nasi klienci dotąd. Jeżeli nasz pracownik nie może osobiście przeszkolić zawsze służymy telefoniczna poradą .Wtedy mamy pewność, że wysoka jakość BG QUICKa nie ucierpi przez nieodpowiednie przygotowanie, i że będzie on używany tylko tam, gdzie rzeczywiście przyniesie zyski.

3.3. Czy mogę dla oszczędności do głębokich wybojów nasypać najpierw warstwę tłucznia, a dopiero później BG QUICK?
Można, ale straci się przy tym główną zaletę BG QUICKa - pewność, że przylepi się do podłoża i nie odpadnie, chociaż intensywny ruch i miękkie podłoże może spowodować wgniecenia. Lepszą metodą jest dodanie tłucznia granitowego o frakcji 4/8 (do 60%) do masy BG Quick w trakcie mieszania. Można dodać do 60 % suchego kamienia.


4. Mieszanie

4.1. Czy można BG QUICK rozrzedzić wodą?
W żadnym wypadku! Jeśli BG QUICK nie stężeje, rozpuszcza się w wodzie. W ten sposób można zepsuć całą wymieszaną porcję - nie stężeje już ona.

4.2. Jak miesza się BG QUICK?
BG QUICK miesza się jak suchą zaprawę. Tylko że zamiast wody dodaje się płyn, który kupuje się razem ze składnikiem sypkim. Małą ilość (do 5 kg) można wymieszać ręcznie łopatą w wiadrze. Większą ilość (do 20 kg) miesza się w wiadrze wiertarką z mieszadłem. Do największych porcji (500 kg) używa się mieszarki automatycznej (naczynie stoi a poruszają się ramiona mieszające), jak do plastobetonu.

4.3. Czy można BG QUICK wymieszać w zwykłej murarskiej mieszarce do zaprawy lub betonu?
Nie! BG QUICK po zmieszaniu postaci proszkowej z płynną, zagrzewa się i należy go wymieszać w ciągu 1-2 minut. Zwykłe mieszarki tego nie zdążą. Dlatego należy używać specjalnych mieszarek do plastobetonu, tzw. mieszarek automatycznych (naczynie stoi a poruszają się ramiona mieszające).

4.4. Czy przed wymieszaniem muszę odważyć sypki i płynny składnik BG QUICKa?
Nie! Oba składniki (proszek : płyn) co prawda miesza się w stosunku wagowym 4 :1 i tak je można mieszać, ale można je także dobrze odmierzyć objętościowo, co jest murarzom bliższe. Stosunek objętościowy (proszek : płyn) wynosi 3:1, a więc 3 murarskie czerpaki proszku na 1 czerpak płynu. Z praktyki wiemy, że po bardzo krótkim czasie każda ekipa miesza składniki „na oko” według konsystencji jak zwykły beton czy zaprawę. Po prostu: jeśli mieszanka jest za sucha, dodają płynu, jeśli jest zbyt płynna, dodają proszku.


5. Potrzebny sprzęt

5.1. Czy do przygotowania BG QUICKa trzeba kupić jakieś specjalne drogie maszyny?
Nie! Wystarczy gumowe wiadro, czerpadło i łata. Do zacisku wiertarskiego trzeba kupić mieszadło śrubowe i można zaczynać.


6. Zdatność do użycia BG QUICKa a warunki pracy

6.1. W ogóle mi się nie spieszy i nie potrzebuję, by droga była naprawiona w ciągu 1 godziny. Czy w takim razie jest sens używać BG QUICKa?
Zdecydowana większość naszych klientów nie kupuje BG QUICKa dlatego, że naprawa trwa krótko i po godzinie można korzystać z naprawionej nawierzchni, ale ze względu na oszczędności. Jeśli BG QUICKiem zaleje się wąską i długa szczelinę, w porównaniu z innymi technologiami można zaoszczędzić do 90% kosztów. Przy wypełnianiu zapadłego przekopu z rurami lub kablami oszczędności wyniosą co najmniej 30%.

6.2. Czy naprawdę można używać BG QUICKa także w zimie?
Większość naszych zamówień przychodzi w okresie od września do marca. Przy pomocy proszkowego przyspieszacza, którego potrzeba maksymalnie 4%, także praca przy silnych mrozach nie stanowi problemu. Dotąd najniższa temperatura, w której nakładano BG QUICK w wynosiła – 23 oC (w zamrażarniach bez wyłączenia ich z eksploatacji).

6.3. Jaką konsystencję ma BG QUICK?
To zależy od tego, ile proszku zostanie dodane do płynu. BG QUICK można wymieszać jako płynną zaprawę samopoziomującą lub suchy beton. Przy czym nie ma to wpływu na właściwości mechaniczne tworzywa. Przy bardziej płynnej postaci wydłuży się tylko czas tężenia.

6.4. Czy BG QUICK nadaje się także do naprawy podłóg betonowych?
Tak, można kłaść kolejne warstwy, jak w przypadku farby już po kilku godzinach.

6.5. Czy BG QUICK trzeba nakładać bez przerw tak jak beton?
Nie. To wielka zaleta. BG QUICK charakteryzuje się wysoką przylepnością do wszystkich popularnych materiałów (oprócz plastików), a więc i do siebie samego. Dlatego można w dowolnym momencie przerwać pracę i w dowolnym momencie bez trudności ją kontynuować – po kilku godzinach, dniach i latach.

6.6. Dlaczego naprawy za pomocą BG QUICKa są tańsze niż asfalt?
Nie, BG QUICK jest droższy od asfaltu, ale zużywa się go dużo mniej, ponieważ nie wymaga frezowania i wypełni wybój, pęknięcie czy zapadlinę tak jak one powstały. Można „w nieskończończoność“ tworzyć klinowate warstwy z wykończeniem. Można pracować w każdą pogodę i nie trzeba czekać na sezon letni. Dlatego można prowadzić system konserwacji prewencyjnej i likwidować wszelkie uszkodzenia we wczesnym stadium, póki są małe i woda z mrozem ich nie powiększy.